ZPĚT

VODA ZE STUDNY

Máte vlastní dům, vlastní topení a vlastní studnu? Nezávislost Vám vyhovuje, jenže…, je Vaše voda vhodná k pití? Možná že Vás její barva znepokojuje nebo vám nechutná anebo dokonce nepěkně zapáchá? Myslíte si, zda splňuje NORMY a je šetrná pro Vás a zařízení ve Vaší domácnosti?

banner 960x300 2

BARVA vody a také její nepříjemná chuť i vůně jsou způsobené nejčastěji přítomností železa. Je to běžný jev ve vodě, která pochází z povrchových a hloubených zdrojů. Velmi často je totiž v této vodě přítomen mangan. Tento těžký chemický prvek způsobuje tvorbu tvrdého, obtížně odstranitelného nánosu. Ve vodě s velkým množstvím železa, se rozvíjejí železné bakterie, které negativně ovlivňují, nejen příchuť, ale také barvu vody. Navíc mohou způsobovat ucpávání rozvodů vody. Je-li vaše voda lehce zabarvená do červena, obsahuje pravděpodobně příliš velké množství železa, kterého se můžete zbavit použitím Cosmowater Plus ve vaší domácnosti.

Tvrdost vody do velké míry ovlivňuje šetrnost vody vůči Vám a zařízením ve Vaší domácnosti. Tvrdá voda, tj. voda s velkým obsahem solí, ale hlavně vápníku a hořčíku (Ca + Mg) není dobrá pro pokožku (může způsobovat podráždění a vysušování pokožky), ale ani pro topná zařízení, domácí spotřebiče a sociální zařízení. Vodní kámen, který se usazuje v trubkách, konvicích, pračkách a myčkách, způsobuje menší výkon a zrychluje opotřebení. S měkkou vodou v kohoutku je koupaní příjemnější, pokožka je zdravější, topení efektivnější a levnější, kdy lze v průběhu praní ušetřit dokonce 60% nákladů na detergenty (prací prášky). Jenže jak z tvrdé vody udělat měkkou?

Pořiďte si změkčovač vody Cosmowater, hybrydní změkčovač Cosmowater Hybrid nebo Cosmowater Plus.

Dle nařízení ministerstva zdravotnictví z roku 2014 musí voda splňovat příslušné NORMY obsahu železa, manganu a tvrdosti, aby byla pro lidi vhodná k pití.